CHORWACKI WRZESIEŃ

11 dniowa zorganizowana wyprawa kamperowa na Chorwackie wyspy organizowana z www.wncamp.pl wraz z organizatorem www.wyprawykamperowe.pl

Kiedy? od 05.09 do 16.09. 

Gdzie? Zakopane, Termy Heviz, Baška wyspa KRK, Zaton, Nin, Zadar, Park Narodowy Wysp Kornati, Szybenik, Park Narodowy Wodospady Krka, Termy Tuhelj, Termy Oravice – trasa około 3100 km.

 Wystarczy wypożyczyć od WN-Camp kampera i zapisać się na wyprawę kamperową, a my zajmujemy się resztą.

W wyprawie bierze udział maksymalnie 10 kamperów.

Koszty wyprawy:
Za całą 4 czy 5 osobową rodzinę przy wynajmie 1 kampera z WN-Camp wynosi od około 16500zł za 11 dni wakacji. 

10000zł – wynajem kampera z WN-Camp oraz koszty uczestnictwa wraz z pilotem. 

Pozostałe koszty:  paliwo, opłaty drogowe, parcele na kampingach, atrakcje turystyczne, imprezy fakultatywne, bilety wstępu, wyżywienie – około 6500zł. 

Opłata za kampingi: suma dla 4 lub 5 osób

11 noclegów na campingach dla 4 osób około 2500zł za topowe miejsca z widokiem na morze. Dużo tańsze są miejsca dalej od brzegu morza ok. 100m wtedy sumaryczny koszt to około 1700zł.

Cena paliwa i opłat drogowych: 

Suma na cały wyjazd 1 kamper około 2800zł już razem z winietami bramkami autostradowymi.

Koszty wyżywienia:

Suma dla 4 lub 5 osób około 1700zł. Możemy wydać więcej w zależności od Naszych preferencji kulinarnych i od tego czy sami będziemy przygotowywać posiłki w pełni wyposażonych kuchniach w kamperze czy stołować się będziemy codziennie w restauracjach, barach, pizzeriach.

Atrakcje, bilety wstępu, termy, most lub promy:

Suma dla 4 lub 5 osób ok 1500zł.

Trasa:
Przygotowana, abyśmy nie musieli jednego dnia robić za kierownicą 1200km. Będziemy przejeżdżać maksymalnie po około 700km dziennie w drodze do Chorwacji (tranzyt), a w samej Chorwacji czekają Nas już zdecydowanie krótsze odcinki podróży. Jedziemy na zwiedzanie i odpoczynek.

 

Dowolność:
 
Cała trasa będzie na bieżąco korygowana pod kątem pogody. Możliwe, że jedne atrakcje będą zdjęte z planu, a w ich miejsce zostaną dołożone inne regiony Chorwacji do zwiedzenia. Tak samo, gdy ktoś będzie chciał zostać w jednym miejscu kilka dni, nie ma problemu zostaje i dojedzie do grupy kilka dni później. Nic nie jest narzucone z góry jak na wycieczkach autokarowych. Możemy sami podejmować decyzje czy chcemy zwiedzać piękne miejsca czy leżeć na plaży bądź przy basenie i cieszyć się pięknym słońcem.

Dlaczego wyprawy kamperowe?
 • pasjonaci caravaningu od ponad 20 lat
 • organizator zlotów kamperowych w Polsce i Chorwacji www.zlotykamperowe.pl
 • organizator wypraw kamperowych po Europie www.wyprawykamperowe.pl
 • ubezpieczenie uczestników wyprawy do 500tyś jako impreza plenerowa
 • nowe i serwisowane na bieżąco kampery
 • 24h opieka pilota jadącego z Wami na wyprawę.
 • doskonała znajomość Chorwacji
 • zaplanowana i ułożona trasa z atrakcjami turystycznymi
 • propozycje wycieczek fakultatywnych w czasie wyprawy
 • pomoc w bieżącej obsłudze kampera
 • brak ukrytych kosztów, informacja co dokładnie zawiera podana cena i jakich kosztów możemy się spodziewać podczas całej wyprawy
 • zarządzanie samodzielne kosztami wyprawy jak: wyżywienie, atrakcje, miejsce na camping, uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych itd.

Plan wyprawy:

 • 05.09.2022 Polska: Kobylanka/Zakopane Od godz. 7.00 / 9.00: wydanie kamperów, szkolenie, pakowanie kamperów w bazie WN-Camp przy ul. Szczecińskiej 1B. Godz. 10:00 wspólny wyjazd w kierunku Zakopanego na Camping pod Krokwią oraz spotkanie z resztą grupy. Godz. 21:00 wspólna kolacja w restauracji z muzyką góralska na żywo. Odpoczynek przed dalszą podróżą .Możliwość wydania kamperów w gratisie dzień wcześniej w miarę ich dostępności (trasa około 450km)
 • 06.09.2022 Polska/Węgry: Zakopane/Heviz Wyjazd po śniadaniu na Camping Castrum (blisko jeziora Balaton) przez który przepływa rzeka termalna. Z rzeki termalnej korzystamy jak z basenów. Odpoczynek po podróży, dla chętnych korzystanie z pobliskich term i restauracji (trasa około 550km)
 • 07.09.2022 Węgry/Chorwacja: Heviz/Balaton/Baška KRK: Po śniadaniu wyjazd na Camping Baška Beach Resort. Zobaczymy po drodze panoramę jeziora Balaton. Jedziemy autostradami i piękną drogą prowadzącą przez całą wyspę. Będziemy podziwiać piękne widoki, które zapierają dech. Wczesnym popołudniem dojedziemy na camping i czeka na Nas odpoczynek na basenie, plażach i spacer po promenadzie nadmorskiej jednego z najpiękniejszych miasteczek tej wyspy. Wieczorem dla chętnych wycieczka rowerowa lub piesza na punkt widokowy za plażą Św. Ivana (trasa około 410km)
 • 08.09.2022 Chorwacja: Baška KRK: Całodzienny odpoczynek na pięknych plażach Baški. Dla chętnych piesza wycieczka do malowniczo położonego na wzgórzu kościoła Baška. Widoki na zatokę i samo miasteczko rekompensują trud spaceru (trasa brak)
 • 09.09.2022 Chorwacja: BaškaKRK/Zaton: Po śniadaniu ruszamy w kierunku Campingu Zaton Holiday Resort. Będziemy jechać słynną trasą wzdłuż morskiego wybrzeża z wieloma postojami na punktach widokowych. Popołudniowy odpoczynek na campingu. Dla chętnych wycieczka rowerowa do pobliskiego bardzo starego miasteczek Nin oraz pięknych piaszczystych plaż Ždrijac i kąpiel w krystalicznie morskiej wodzie (trasa 210km)
 • 10.09.2022 Chorwacja: Zaton/Zadar Rano wyjazd wynajętym busem całą grupą do portu w Zadarze na statek, którym popłyniemy na całodzienną wycieczkę do Narodowego Parku Wysp Kornati. Kolację zjemy po wieczornym zwiedzaniu Zadaru. Około 21 powrót na camping i zasłużony odpoczynek (trasa brak)
 • 11.09.2022 Chorwacja: Zaton/Szybenik Wyjazd po późnym śniadaniu w kierunku Campingu Solaris. Jedziemy piękną nadmorską drogą gdzie zrobimy kilka postojów na cudowne zdjęcie panoramy wybrzeża Chorwacji. Odpoczynek na campingu z korzystaniem całej infrastruktury campingu jak plaża, baseny, restauracje, pizzerie. Wieczorem dla chętnych wycieczka rowerowa do miasta Zablace i morska kąpieli na pięknej plaży przy gaju oliwnym (trasa około 100km)
 • 12.09.2022 Chorwacja: Szybenik Całodzienny odpoczynek na campingu. Polecamy skorzystanie z aquaparku należącego do całego kompleksu campingowo-hotelowego Solaris. Dla chętnych wieczorna wycieczka rowerowa do miejscowości Brodarica i kąpiel na plaży Rezaliste (trasa brak)
 • 13.09.2022 Chorwacja: Szybenik/Wodospady KRKA/Szybenik Wyjazd naszymi kamperami po śniadaniu na Wodospady KRKA, po zwiedzaniu tego cudownego Parku Narodowego powrót na Camping Solaris i po południowy odpoczynek przed powrotem w kierunku Polski (trasa około 40km)
 • 14.09.2022 Chorwacja: Szybenik/Tuhelj Termy Rano po śniadaniu wyjazd starymi drogami (nie autostradami) w kierunku Zagrzebia przez Park Narodowy Plitvickich Jezior, tak aby pokazać też typową Chorwację inną niż nadmorską (trasa około 370km)
 • 15.09.2022 Chorwacja/Słowacja: Tuhelj Termy/Oravice Termy Po śniadaniu wyjazd w kierunku Słowacji. Zatrzymujemy się w drodze do Polski na Campingu Oravice tuż pod kompleksem term i saun z których będziemy korzystać do późnego wieczora (trasa około 650km)
 • 16.09.2022 Słowacja/Polska: Oravice/Szczecin Rano ruszamy do Szczecina. Późnym popołudniem zdanie kamperów, pożegnanie i powrót do domów (trasa około 750km)

Uwagi:

 • Prosimy zabrać ważne dokumenty takie jak: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport. Wskazana karta EKUZ NFZ oraz wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Prosimy zrobić i mieć w wersji elektronicznej kopie dokumentów. Przy podróży ze zwierzętami, konieczny dodatkowy paszport i aktualne szczepienia oraz szelki, klatka do przewozu naszych pupilów.
 • Wskazane mieć ze sobą kartę kredytową oraz minimum 400 euro, 7000 kun, 1000 złotych, gotówką.
 • Prosimy włączyć przed wyjazdem z Polski roaming oraz wykupić dodatkowy pakiet internetu.
 • WN-Camp ponosi pełną odpowiedzialność za stan techniczny kamperów w dniu wydania kamperów i oświadczają, że kampery nie posiadają żadnych wad mechanicznych oraz prawnych w dniu wydania. Kampery posiadają pełne ubezpieczenie AC, OC wymagane prawem.

Rezerwacje:

W celu rezerwacji kampera oraz miejsca na wyprawę należy wpłacić 30% kwoty za wynajem kampera jako opłata rezerwacyjna. Do 14 dni przed wyjazdem należy dopłacić pozostałe 70% . Opłaty za najem przyjmujemy tylko przelewem. Kaucja gotówką przy odbiorze pojazdu. 

WN-Camp nie jest organizatorem wycieczki turystycznej w myśl ustawy o turystyce. Nie bierzemy odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia jakie wystąpią w czasie wynajmu kampera (np: drogowe, losowe). Każdy uczestnik ma obowiązek ubezpieczenia się we własnym zakresie od NNW czy OC w życiu prywatnym. Obowiązuje pełna umowa oraz regulamin wynajmu kampera. Uczestnicy wyprawy wynajmują od WN-Camp kampera i na własną odpowiedzialność dołączają się do wyprawy. Wszelkie koszty w czasie wynajmu kampera, pokrywa Wynajmujący takie jak paliwo, campingi, wyżywienie, restauracje atrakcje, opłaty autostradowe, parkingi, mandaty, leczenie itd.